Poprzedni temat «» Następny temat
Gry Planszowe
Autor Wiadomość
Blacks 
Blacks
Czarny

Wysłany: 2022-07-24, 19:00   

Ostatnio dostałem na urodziny gierkę: obrazek

Bardzo przyjemna, nietypowa, bo jakby tworzy się własną historię bohatera. Gra nie trwa dłużej niż 30 minut i dość niezłe replayability. ;)

Cascabel 

Wysłany: 2022-09-13, 14:01   

Jakby to powiedzieć... uzależniliśmy się od planszówek i dochodzi nam ich... dość duża ilość. Do tego stopnia, że zakładamy stronkę z recenzjami gier dla dwojga. A więc:
Z całego serca mogę polecić
- Horrified - przepięknie zrobiona gra, szybka, nawiązująca do klasyki horrorów i na tą chwilę, chyba nasza ulubiona z gier Kooperacyjnych - dobrze wyważony czas rozgrywki, szybko możemy przygotować się do gry... po prostu ideał. Nie tak jak Robinson, gdzie jeden wieczór zajęło nam czytanie zasad, choć muszę przyznać, że ten ostatni jest też genialny
- Serię Sen/Kruki/Smoki. Ta druga na 2 osoby, pozostałe na 4, proste karcianki które często można dorwać na promocji i przepiękne.
- Calico: gra o kotkach i ich kocykach, bardziej układanka dla dwóch osób, niż cokolwiek innego, wymaga sporo logicznego myślenia. Z tej stylistyki mamy jeszcze Sagradę, albo Paryż: Miasto świateł.
- Gloom - gra polegająca na opowiadaniu jak najsmutniejszej historii i czynieniu swoich postaci jak najbardziej nieszczęśliwymi. Niby karcianka, ale historia... cóż, opowiada się sama.
- Sherlock i Nieproszeni Goście: na podstawie wskazówek musimy rozszyfrować złoczyńce, a rzeczzonymi wskazówkami możemy podzielić się - lub nie - z drugą osobą....
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer

bezn
Duch, który przeczy

Wysłany: 2022-09-13, 14:43   

Cascabel, ,,Gloom"? Coś czuję, że byłabym w tym arcymistrzem :smiech:

Cascabel 

Wysłany: 2022-09-13, 15:17   

bezn, pewnie dam linka, albo może i nawet przekopiuję "dłuższe opisy"
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer

Blacks 
Blacks
Czarny

Wysłany: 2022-09-19, 19:54   

Gloom brzmi ciekawie. ;)
Z kooperacyjnych bardzo lubię Znak Starszych Bogów. (Lovecraftowskie)
Oraz mam jeszcze Labirynt Śmierci, który jest dość unikatowy, bo mam takie vibe'y jakby się grało w grę fabularną a nie planszówkę no i ciekawie wygląda losowanie spotkań. ;)

Z takich kooperacyjnych to mam jeszcze Mage Knight(nie tylko kooperacja), ale to jest wielkie pudło i gry po kilka godzin i mnóstwo mechanik.

W przyszłości planuję sobie ogarnąć Gloomhaven, ale w czwartek mają rozdawać na Epicu za darmo cyfrową wersję to sobie przetestuję. ;)

Odpowiedz do tematu