Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: werniks
2018-11-21, 15:37
Regulamin forum
Autor Wiadomość
Pierdomenico 

Wiek: 34
Dołączyła: 15 Lip 2015
Posty: 6547
Skąd: Vinewood Hills
Wysłany: 2015-07-16, 16:34   Regulamin forum

Oto zasady z którymi każdy nowy Użytkownik musi się zapoznać, przed przystąpieniem do forumowej działalności. Każdy Użytkownik rejestrujący się na forum, zobowiązuje się do przestrzegania niniejszego regulaminu.


1.
a) Aby zarejestrować się na forum, potrzebne jest aktywne konto na demotywatory.pl o stażu przynajmniej miesięcznym. Wymogiem jest, aby Użytkownik używał na forum takiego samego nicka, jaki posiada na portalu.

b) Jeśli Użytkownik postanowi zdezaktywować swoje konto na serwisie demotywatory.pl przy jednoczesnym zachowaniu konta na forum, powinien zgłosić ten fakt Administracji forum przed rozpoczęciem procedury jego zamknięcia. Administracja zadecyduje wtedy o dalszej obecności danego Użytkownika. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

c) Użytkownik nie może sam sobie usunąć konta na forum. W przypadku takiej chęci należy zgłosić ten fakt do Administracji, która zamknie je osobiście.


2. Obowiązkiem Forumowicza jest korzystanie wyłącznie z jednego konta. Jeśli postanowisz założyć sobie konto dodatkowe, musisz liczyć się z tym, że Administratorzy z Moderatorami mogą Twoje posty usunąć, zamknąć multikonta oraz zbanować konto główne. Administracja zastrzega sobie prawo do tworzenia i korzystania z multikont okazjonalnie.


3.

a) Nie obrażaj ludzi o odmiennych poglądach. Oceniaj wypowiedź, nie Użytkownika. Jeżeli ktoś Cię obraża, zgłoś to do władz Forum; jeżeli sam zaczniesz go obrażać, oboje będziecie potraktowani na równi.

b) Jeżeli czujesz się urażony czyimś tonem wypowiedzi, najpierw powiedz to oponentowi. Gdy to nie poskutkuje, zgłoś taki fakt władzom. Administracja wtedy oceni, czy delikwenta należy ukarać.


4. Użytkownik jest zobowiązany do:

a) Przejrzenia kategorii w której chce założyć nowy temat, celem upewnienia się, czy dany wątek nie został już założony przez kogoś innego. Takie powielone tematy, czy pytania, będą zamykane w celu zachowania porządku.

b) W miarę możliwości, stosowania poprawnej polszczyzny, każdemu lepiej się czyta zdania w których nie natrafia co drugie słowo na błąd i na pewno to spowoduje, że każdy poważniej będzie traktował to, co chcesz przekazać.

c) Nie ciągnięcia off topu. Drobne, krótkotrwałe odejście od tematu nie sprawi, że zostaniesz ukarany, jednakże przy dłuższych rozmowach off topowych Administracja może podjąć specjalne kroki hamujące proceder. W skrajnych przypadkach Użytkownik off topujący może zostać ukarany ostrzeżeniem.

d) Nie rzucania mięsem na prawo i lewo. I nie chodzi tutaj o karkówkę na grillu na działce, lecz o niepotrzebne wulgaryzmy.


5. Na forum zakazuje się:

a) Spamu reklamowego, pisanie ciągle takich samych postów nie będzie akceptowane.

b) Propagowania zachowań lub zamieszczania treści niezgodnych z prawem polskim.

c) Zamieszczania treści uznawane powszechnie za wulgarne, na przykład pornografii.

d) Upubliczniania wizerunków osób trzecich bez ich zgody.

f) Używania funkcji [ you ] poza tematami i/lub sytuacjami, w których Administrator wyrazi zgodę na jej używanie


6.

a) Postaraj się, aby wrzucane przez Ciebie obrazki miały odpowiednią wielkość. Wprawdzie posiadamy automatyczne skalowanie obrazków, jednakże niektórzy użytkownicy mają limitowany transfer i/lub przeglądają forum z telefonu. Jeżeli grafika, którą chcesz umieścić, ma zbyt duży rozmiar, pomyśl o wrzuceniu jedynie linku do niej.

b) Nie umieszczaj tzw. "ściany obrazków", czyli przykładowo, pięćdziesięciu grafik, jedna pod drugą w jednym poście. To bardzo utrudnia czytanie tematu. Radzimy także stosowanie odstępów dla uzyskania przejrzystości (min. jedna linijka tekstowa).


7.

a) Kolor CZERWONY w postach, na ShoutBoxie oraz w podpisach, zarezerwowany jest WYŁĄCZNIE dla Administracji forum. Ma to na celu wyodrębnienie istotnych komunikatów w odpowiedziach do Waszych postów.

b) Kolor ZIELONY w postach, na ShoutBoxie oraz w podpisach, zarezerwowany jest WYŁĄCZNIE dla Moderatorów forum. Ma to na celu wyodrębnienie istotnych komunikatów w odpowiedziach do Waszych postów.

c) Pozostałe niestandardowe kolory tekstu są dozwolone. Pamiętaj jednak, by ich nie nadużywać. W przeciwnym wypadku Administrator może nakazać ich usunięcie.


8.

a) Administracja zastrzega sobie prawo karania osób, które nie łamiąc powyższych punktów Regulaminu, działają jednak na szkodę Forum, w szczególności poprzez wywoływanie nieuzasadnionych wojen ze społecznościami tego lub innych forów i stron, podważanie decyzji Administracji, wdawanie się w bezcelowe kłótnie, a także za tworzenie swoich postów w sposób utrudniający innym użytkownikom korzystanie z Forum i przeglądanie tematów.

b) W przypadku uporczywego i celowego działania określonego w pkt. 8 a), mającego destabilizować działanie Forum, użytkownik może zostać ukarany natychmiastowym banem, bez uprzedniego ostrzeżenia.


9. Administracja zastrzega sobie prawo do karania banem tymczasowym, wyłączeniem ShoutBoxa lub Prywatnych Wiadomości, zamiast ostrzeżeń w sytuacji, gdy uzna, iż kara ta będzie skuteczniejsza wobec konkretnego użytkownika. Każdy przypadek rozpatrywany będzie osobno.


10.

a) Powyższe ustalenia dotyczą również Administratora i Moderatorów, którzy zastrzegają sobie jednak prawo do uchylania części z nich w szczególnych okolicznościach.

b) Administratorzy zastrzegają sobie prawo do niekarania użytkowników za złamanie któregokolwiek z powyższych punktów Regulaminu, jeśli uznają, że działania te nie są szkodliwe dla społeczności Forumowiczów lub jeśli użytkownik otrzyma wcześniej zgodę na złamanie wyż. wym. Regulaminu w specjalnych okolicznościach.
Wraz z całą Ekipą forum mamy nadzieję, że czas spędzony na nim, będzie dla Was dobrą rozrywką!

Forum to Użytkownicy i bez Was nic tutaj by nie funkcjonowało, podobnie jak forum pozostawione bez moderacji, nie miałoby racji bytu, dlatego szanujmy się wszyscy wzajemnie!
Ostatnio zmieniony przez Adrian1234 2017-09-22, 14:44, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Czy wiesz, że...