Poprzedni temat «» Następny temat
Anime
Autor Wiadomość
Kasia111624 
Kasia111624

Wysłany: 2016-01-18, 15:44   

Ja ostatnio obejrzałam 'Ga-rei-zero', a teraz, jako miłośniczka sportu przymierzam się do drugiego sezonu 'Haikyuu', ale nie spodziewam się rewelacji.

fantine 
life is fleeting, death is eternal

Wysłany: 2016-01-18, 19:48   

Pierdomenico, no tak, Monster znam i uwielbiam, chociaż jeszcze nie skończyłam go oglądać, bo tak mi szkoda. Nawet mangę zaczęłam czytać. Od dawna szukam czegoś podobnego i nie wpadłam nawet na żaden ślad.

Pierdomenico 

Wysłany: 2016-01-18, 20:00   

fantine, dokładnie, to taki tytuł, że jest zupełnie niepowtarzalny. Uwielbiam głównego bohatera w końcu taka dojrzała i realistyczna postać, bo jednak w większości tytułów mamy do czynienia z młodzieżą. Ja też nie skończyłam go jeszcze :) A teraz niezbyt mam czas na anime, więc znowu to odłożyłam. No i jeszcze te wspaniałe odwzorowane lokalizacje, akcja w Europie, głównie w Niemczech - bardzo dbali o szczegóły, nawet wypatrzyłam, że w jednym z pierwszych odcinków były te cukierki Werther's Original :)

Wśród gości na kolacji jest fotograf. Gospodyni mówi:
- Robi Pan świetne zdjęcia! Musi mieć Pan drogi aparat!
Gość odchrząknął tylko. Wychodząc rzekł całując Gospodynie w rękę:
- Wybornie Pani gotuje! Musi mieć Pani drogie garnki!

fantine 

Wysłany: 2016-01-19, 17:33   

Też bardzo lubię głównego bohatera, poza tym fascynuje mnie Johan, a i każda z pozostałych postaci ma w sobie coś interesującego. Rzadko się spotykam z tak staranną i unikalną kreacją bohaterów. Ogólnie uwielbiam historie o wielokrotnych mordercach, a Monster jest perfekcyjny, jest tajemnica, jest napięcie, ciekawe postaci i jeszcze te wszystkie poboczne wątki. No i oczywiście do tego piękna kreska, owszem, lokalizacje świetnie odwzorowane. Byłam ostatniego lata w Niemczech i prawie że biegałam z mangą w ręce, żeby coś co chwilę porównywać.

ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe

Wysłany: 2016-01-20, 21:44   

Nie tylko Niemcy, ale i też Czechy były ładnie odwzorowane jak np Most Karola
Tu Real

Tu Anime

Kinderheim 511 też bazowano na jakichś wydarzeniach historycznych jeśli dobrze pamiętam.

Kasia111624 
Kasia111624

Wysłany: 2016-01-20, 22:08   

fantine, skoro lubisz horrory to może Kara no Kyoukai? Dla mnie było za trudne, ale ja jestem leń umysłowy :D

Recenzja

fantine 

Wysłany: 2016-01-21, 16:57   

Kasia111624, z Kara no Kyoukai widziałam pierwszy film i dla mnie też chyba było za trudne, bo nie wiele zrozumiałam z fabuły, ale wizualnie było przyjemne. Widziałaś całą serię? Warto dalej oglądać, czy ciąg dalszy jest taki sam jak początek?

Kasia111624 
Kasia111624

Wysłany: 2016-01-21, 20:40   

Ehh no taki sam jak początek, niestety.
A 'Asura' ?

ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe

Wysłany: 2016-01-21, 21:06   

Z Horrorów to oblukaj Devilman'a, Genocyber, Wicked City, Violence Jack i Urotsukidouji.

maaciekk 

Wysłany: 2016-01-21, 21:58   

Kasia111624 napisał/a:
teraz, jako miłośniczka sportu przymierzam się do drugiego sezonu 'Haikyuu', ale nie spodziewam się rewelacji.

Drugi sezon bije na głowę pierwszy i dzieje się tam zdecydowanie więcej :)
meine Welt reicht vom 1. bis zum 16. Stock!

DracarysDragon 

Wysłany: 2016-01-22, 21:04   

Normalnie nie przepadam za anime/mangi i raczej unikam tego typu wątków - nie żebym coś miała do tej formy animacji, po prostu nie moje klimaty. Ale właśnie skończyłam oglądać moją pierwszą serię - "Avatara" i aż mnie serce ściska z żalu, że to już koniec. Chociaż jest to bardziej kreskówka niż prawdziwy serial, jednak więcej w niej sensu, uroku i przesłania niż w większości obecnych, amerykańskich tasiemców. Polecam ludziom w każdym wieku. :)

https://www.youtube.com/watch?v=nuUz8v3ouhI

ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe

Wysłany: 2016-01-22, 21:08   

Tak się składa, że Avatar to nie anime tylko amerykańska kreskówka stylizowana na anime tka jak np Totally Spies.

DracarysDragon 

Wysłany: 2016-01-22, 21:20   

Szczerze powiedziawszy nie znam się na tym zupełnie - jak już mówiłam, nie pasjonuje się anime i na mój chłopski rozum to była kwestia stylu, nie pochodzenia. Ale wierzę na słowo bardziej wtajemniczonym ;)

fantine 

Wysłany: 2016-01-27, 16:58   

Kasia111624, ChaserJohnDoe, tych nie znam, dzięki, sprawdzę te tytuły.

Cascabel 

Wysłany: 2016-01-27, 21:12   

Higurashi - obejrzałam połowę pierwszego sezonu, ale jakoś... trudno mi było dokończyć bez towarzystwa. Zwłaszcza, że pewna scena z przepraszaniem, pomimo upływu lat, cały czas nie chce opuścić mojej głowy :)

Przygodę z anime zakończyłam kilka lat temu (pomimo prób, przez dwa sezony nie mogłam znaleźć niczego co by do mnie przemówiło - ostatnie tytuły które śledziłam z uwagą to Shiki i Another, fajne horrory (paradoksalnie, bo horrorów nie lubię). Ale nawet gdy oglądałam regularnie, starałam się nie wchodzić w zbytnie tasiemce. To, co do dzisiaj zapamiętałam jako ulubione, to: Nana, Paradisse Kiss (słabość do Yazawy Ai jest u mnie dość znaczna - przede wszystkim jej kreska), Durarara (z początku nudne, później przekonuje), Darker than Black (od tego czasu co roku w liście do mikołaja pojawia się gwiazdka z nieba...), Angel Beats (nigdy później chyba tyle nie płakałam oglądając cokolwiek...) i oczywiście Death Note - choć tylko do śmierci L naprawdę mi się podobał...
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer

Pierdomenico 

Wysłany: 2016-01-27, 21:55   

Cascabel, Nana :love: Wspaniały tytuł! Bardzo mi się podobało, bardzo taki życiowy tytuł ale ile się na nim nadenerwowałam, bo główna bohaterka zachowywała się czasami lekko mówiąc idiotycznie :)

Teraz chcę obejrzeć sobie coś, co jest na maxa słodkie i wzięłam się za Ao Haru Ride, podoba mi się kreska, przypomina mi Kimi ni Todoke

Kasia111624 
Kasia111624

Wysłany: 2016-01-27, 22:18   

Kimi ni Todoke było takie nudne, że prawie zdechłam, zaś co do oceny Nany zgadzam się z przedmówczynią. Do tego bardzo dobry soundtrack.
Teraz kończę 'Dantalian no Shoka'.

Pierdomenico 

Wysłany: 2016-01-27, 22:20   

Kasia111624, no ale właśnie to było takie cuuudooowneeee :haha: Czasem jak się dużo działo mi w życiu to lubiłam wyciszyć się oglądając coś takiego, a jak jest nuda to coś bardziej urozmaiconego powiedzmy! Chociaż rzeczywiście tych masakrycznych postoi było trochę za dużo.
Skoro lubiłyście Nanę to może i Golden Tome się spodoba

ChaserJohnDoe 
ChaserJohnDoe

Wysłany: 2016-01-27, 22:24   

Golden Time było nudne i durne. Zrobiłem drop po 7 epach. Pomyśleć, że autorka Toradory zrobiła taki badziew.
NHK ni Youkoso! (Witamy w TVP) było bardzo dobrym tytułem. To powinien obejrzeć kazdy kto siedzi na bezrobociu i nie ma co ze sobą zrobić.

Cascabel 

Wysłany: 2016-01-27, 22:35   

Jeżeli chodzi o Nanę, to taka moja mała obsesja... Nie dość że Anna Tsuchiya to jedna z moich ulubionych wykonawczyń, to miałam wielki rysunek Nany Osaki i Rena na ścianie (z tej sceny gdy się żegnali, jak on jechał do Tokio...), siódemki mnie prześladowały non stop i dorobiłam się nietypowego hobby: jeżeli tylko uda mi się dorwać, to przywożę tom Nany jako pamiątkę z podróży. Kolekcja póki co nie jest imponująca, bo mam tylko tom po fińsku, flamandzku, francusku i hiszpańsku, ale zawsze coś... Nie mogę przeżyć że we Włoszech nie miałam czasu się wrócić do księgarni z wielkim plakatem...
- Kot to najlepszy pogromca problemów. Wystarczy przytulić, a on wymruczy smutki daleko precz! I wydrapie, i, "hhhh" powie, aż wszystkie uciekną sromotnie jak pokonane widmomyszy. Koty to prawdziwi bohaterowie, mówię ci!
Widmokot Nefer

Odpowiedz do tematu